משלוח חינם מהיום למחר בכל קנייה מעל ₪150

איך להחזיר את המינרלים לאדמה ולמזון? ד"ר מרקולה מתורגם

מאמר של ד"ר מרקולה

למאמר המקורי באתר של ד"ר מרקולה

 

יש מחקרים רבים כעת, המראים בבירור, שאם אתה אוכל מזון מעובד, אתה נחשף לקוטלי עשבים רעילים. הכימיקלים הרעילים הללו נמצאו בכל דבר, מחלב האם ועד חבל הטבור והשליה.

וזה אומר כמובן, שילדים נולדים עכשיו עם עומס כימי שהדורות הקודמים לא הכירו. מה הן ההשלכות הלא ידועות יחסית, של החשיפה הזו?

בראיון הזה, ד"ר אוגוסט דנינג, המדען הראשי והבעלים המשותפים של Eco Organics, עוזר לענות על השאלה החשובה הזו. החברה שלו מתמחה במוצרי מינרלים לגידולים הידרופוניים וגינות ביתיות. ליתר דיוק, המומחיות של ד"ר דנינג היא הוצאת מינרלים יוניים ממי הים לשימוש בחקלאות בת קיימא.

בזמן שאין להשתמש בהם במקרה של הדרים, מיצויי המינרלים האלו יכולים "לחולל ניסים" למרבית הפרחים, הפירות והירקות. דנינג מתאר את אחת החוויות הראשונות שלו עם השותפה שלו פאם מקנזי, שהובילה להקמת Eco Organics :

"ניסינו כמה מהמינרלים הימיים האלה על כמה שיחי ורדים בחצר האחורית שלה בבייקרספילד, קליפורניה. בחום של 40 מעלות צלזיוס, הורדים הגוססים האלו חזרו לפריחה מלאה תוך 21 יום. ראינו את הכח הטמון בהשבת מינרלים למזון והחלטנו להקים חברה קטנה יחד."

בסופו של דבר, ההתעניינות שלו בגינון אורגני הובילו אותו להערכת גלייפוסט, הרכיב הפעיל בקוטל העשבים, רחב טווח הפעולה – Roundup, של חברת מונסנטו. הוא השלים לאחרונה מחקר בן 5 שנים בנוגע לשאלה - איך הירידה במינרלים שמקורם במזון תואמת לתהליכים אותם מבצעים בחקלאות.

השימוש בגלייפוסט העלה במהירות את רמת התחלואה

בפברואר השנה, הוא הציג מצגת ב -GFIA  , הפורום העולמי לחידושים בחלקאות באבו – דאבי, ובה הוא דן בחשיבות המינרלים במזון וכיצד הריקון התמידי של המינרלים במזון תואם ליישום המתמשך של שיטות חקלאיות כמו מיכון, דשנים עתירי חנקן וחומרי הדברה. כל שיטה חדשה שיושמה, המינרליזציה של האדמות הידרדרה.

"אבל אז קרה משהו משונה ביותר" הוא אמר, "אנחנו רואים עלייה חדה בתחלואה החל משנת 1988 ושנות ה-90 המוקדמות, הזמן שבו הנדסה גנטית במזון נכנסה.

מזון מהונדס גנטית הוא מזון פטנטי מכיוון שניתן להשתמש בו יחד עם קוטלי העשבים, גלייפוסט ו – Roundup.. נראה שיש לזה השפעה מזיקה על מה שקיים בקרקע...

במזון הגדל באופן מסחרי, הידלדלות המינרלים גרמה לפגיעה במערכת הביולגית של בני האדם. כשאתה מתחיל להשתמש בכילאטורים החזקים האלה ובמשבשים הורמונליים, כמו גלייפוסט ו-POEA (קוטל עשבים), אתה רואה קפיצה אדירה ברמת התחלואה.

אני מתכוון שזה ממש מחוץ לגרף באופן אקספוננציאלי. הבעיה היא לא רק במינרלים, לדעתי, אלא בעיקר השימוש ברעלים הורמונליים במזון".

איך חקלאות כימית הורסת את איכות המזון

התרשים הבא מראה את הירידה החדה בתכולת המינרלים במזון, בתחילה, הירידה הזו מקבילה להתחלת השימוש במיכון בחקלאות בשנת 1925. זה רוקן את המינרלים בקצב מהיר יותר מהקצב שבו המיקרואורגניזמים הספיקו להשיב את המינרלים היוניים החיוניים לגידולים של אותה שנה, בכדי לשמור על רמות תקינות של מינרלים במזון.

בשנת 1946, התחלת השימוש בדשן מבוסס אמוניום חנקתי גרם להגדלת היבול, אך בנוסף שינה את הכימיה של השכבה שנמצאת מתחת לפני השטח במבנה הקרקע, מה שגרם ל"כליאת" הסידן, להיעלמות ההומוס (מרכיב אורגני המצוי באופן טבעי בקרקע וחיוני לתהליכים רבים) וגרם ליצירת חומציות. דבר זה שינה את תהליך ההתפרקות הכימי של השכבה הנמצאת מתחת לפני השטח למצב שבו גזים כמו פורמלדהיד ואלכוהול החלו למשוך מזיקים.

לצערנו הרב, במקום להשיב את תכולת המינרלים על מנת לתקן את רמת החומציות ולתקן את מאזן המיקרואורגניזמים – מינרלים (שזו היא הדרך הטבעית למלחמה במזיקים), רעלים כימיים נכנסו בשנות ה-50. קוטלי המזיקים האלו חיסלו ביעילות את המזיקים והפטריות. אבל הם הרגו גם את המיקרואורגנזימים, יחד עם יכולת הטבע לספק יסודות יוניים החיוניים לגדילה תקינה של צמחים ולתזונה תקינה.

כפי שהוסבר על ידי ד"ר דנינג, באמצע שנות ה-90, שהחל השימוש בזרעים מהונדסים גנטית ובגלייפוסט, המינרלים שנותרו היו קשורים בצורה יתרה ולכן היו לא זמינים לצמחים מלבד לצמחים מהונדסים גנטית. ארה"ב לבדה, משתמשת ב-90 מיליון ק"ג גלייפוסט בגידולים בכל שנה. ברחבי העולם משתמשים ביותר מ-453 מיליון ק"ג גלייפוסט, בכל שנה.

אז עד כמה גרוע המצב, באמת? המציאות העצובה היא שזה באמת גרוע. לדוגמא, ד"ר דנינג הראה בעבודתו שעל מנת לקבל את אותה כמות ברזל שיכלת לקבל מתפוח אחד ב-1950, ב-1998 אתה צריך לאכול 26 תפוחים! הסיבה שהמזון לא טעים כפי שהוא היה קשורה אף היא לירידה בתכולת המינרלים. המינרלים הם אלה שבונים את התרכובות המעניקות לפרי או לירק את טעמו.

פחות מינרלים = יותר מחלות

ככל שהירידה בתכולת המינרלים גוברת, כך גם רמת התחלואה. כפי שמצויין בתרשים הבא, ד"ר דנינג סרק את הארכיונים של ה- CDC, NIH, איגוד הלב האמריקאי וגופים נוספים, ועקב אחר שכיחות התחלואה באותן תקופות ויצר את הטבלה הזו. כפי שאתם רואים, דפוס ברור ביותר עולה כשכל המידע הזה משתלב.

"דבר מענין ביותר עלה בחדשות לאחרונה בנוגע לשפעת החזירים החדשה, הנגיף הורג את כל החזירים, אבל לא את החזירים שאותם האכילו במזון אורגני, בתירס לא מהונדס גנטית," אומר ד"ר דנינג. "אם זה הענין, אז יהיה הגיוני לנסות ולחקור את הרעיון שמזון מהונדס גנטית, הפוגע במערכת ההורמונלית, המגינה על בעלי חיים מפני רעלנים ונגיפים, למעשה פוגע ביכולת הזו. החזירים לא מתים רק מהנגיף, הם מתים מהעובדה שאין להם הגנה כנגד מתקפה נגיפית בגלל אותו מזון ה"מזוהם" בהנדסה גנטית."

Roundup גרוע יותר ממה שחשבת

POEA הוא חומר עזר פעיל שטח ב – Roundup. הוא מיוצר משומן בעלי חיים ועל פי הסוכנות להגנת הסביבה האמריקאית (EPA) ומשרד החקלאות האמריקאי (USDA), זהו מרכיב לא פעיל ובטוח לשימוש. יחד עם זאת, "לא פעיל" לא אומר בהכרח שאינו מזיק, וזוהי הבחנה שחשוב מאוד לבצע.

"מה שהם לא אומרים לך זה שהעובדה שהוא אינו פעיל מתייחסת לעובדה שהוא לא משמיד חרקים, אבל זה לא אומר שהחומר אינו רעל מזיק. הוא אינו פעיל כמשמיד חרקים, אבל ייתכן שהוא פעיל בהרג בני אדם". אומר ד"ר דנינג.

החומר POEA הוכח כחומר ציטוטוקסי (רעיל לתאים) במינונים נמוכים יותר מהגלייפוסט עצמו. הוא גם מגביר את האפקט הרעיל של הגלייפוסט. כמו כן ד"ר דנינג מציין שהחומר POEA גורם להמוליזה – מצב שבו הממברנה של כדוריות הדם האדומות שלך נפרצת. מה שגורם ליציאת ההמוגלובין, מה שגורם להפחתת נשיאת החמצן בגוף. אם הדם לא נושא חמצן למח למשל, זה יכול לתרום למגוון רחב של בעיות נוירולוגיות.

"לגלייפוסט יש מספר פורמולות שונות, אבל ברובן קיימת התוספת POEA  - שזה פעיל שטח. במילים אחרות גלייפוסט נוטה להיות הידרופילי. הוא לא רוצה לעבור דרך פני השטח של העלה, ולכן יש פעילי שטח שמתייבשים לתוך העלה", מסביר ד"ר דנינג. "כיוון שזה מתייבש לתוך העלה, זה לא נשטף החוצה. זה חודר לתוך הצמח...

POEA הוא בעל השפעה מזיקה במיוחד. הוא הורס את האנזים ציטוכרום P450 בכבד, שתפקידו לנטרל רעלים. כשהאנזים הזה ניזוק, הרעלים האלה בעלי השפעה גדולה יותר. כמו כן הוא פוגע ביכולת להשתמש בגלוטתיון.

בנוסף, קורה דבר מעניין עם הפנילאלנין. פנילאלנין הוא דבר חיוני לטירוזין, מה שמייצר את בין היתר את האפינפרין ואת הנוראפינפרין. אם רמת הפנילאלנין פוחתת, לא תתרחש שרשרת הפעולות הזו. כמו כן זה הורס את הטריפטופן. טריפטופן נחוץ לסרטונין ומלטונין, על מנת שתוכל לישון בלילה. אנחנו רואיםמון בעיות שינה באוכלוסיה. אכן, אם אתה הורס את הטריפטופן שלך ואת תהליך הסרטונין והמלטונין, יהיו בעיות שינה.

לארגון הבריאות העולמי (WHO) יש מחקרים המראים שהכימיקלים האלה מחקים את האדרנלין, שהוא גם חלק גדול מהענין מכיוון שנוראפינפרין מייצר את האדרנלין שלך. אנחנו רואים את המחלות האלה מתרחשות בבני אדם שדומות מאוד למערכות משבשות הורמונים. אנחנו רואים שהתחלת השימוש בכימיקלים במזון עושה בדיוק את זה, ואף לא באמת רוצה להתייחס לסוגיה הזאת."

איך לשפר את בריאות האדמה, באופן טבעי

במוחו של ד"ר דנינג עלה רעיון ביולוגי חדשני במיוחד לטיפול בהידרדרות בריאות האדמה. והוא השווה את התוצאות של השיטה שלו מול השיטה החקלאית הקונבנציונאלית מבוססת הכימיקלים.

במובנים של איכות המזון, תוצאות השיטה שלו, שבה משיבים מינרלים המצויים באופן טבעי במי ים, לאדמה, לאחר שהנתרן הוסר, היו מזון בעל תכולת מינרלים גבוהה יותר. התוצאה היא, בדרך כלל, 10-15 אחוז יותר תכולת מינרלים במזון, לעומת מזון הגדל באדמה שלא טופלה בדרך הזו.

הוא מציין כי "בנוסף מצאנו, שכאשר אתה מגדל בצורה אורגנית, תקבל תכולת מינרלים גבוהה יותר אפילו אם אתה לא משיב מינרלים, מכיוון שאין לך את הכימיקלים המגבילים האלה באדמה".

"הדבר הנחמד במוצר שלנו הוא שאתה יכול לערבב את זה עם מים ולשפוך את זה פנימה, כיוון שזה רק מינרלים יוניים, אין הורמונים צמחיים, תוספות, או כל דבר אחר. הצמח ישתמש במה שהוא צריך, כיוון שזה בצורה יונית. זה דורש כמות זעירה של מיקרוליטר מהמינרלים האלה כדי לייצר מיליוני יונים זמינים... תוך שבוע – שבועיים ותוכל לראות את הצימוח המהיר."

באשר ליישום, אתה יכול להשתמש בזה כטיפול לאדמה, על מנת להתחיל לגדל שורשים. הצמח יפתח מסת שורשים גדולה, בשלב מוקדם, מה שיגרום לצמח להיות חזק מאוד ולגדול מהר מאוד. כשאתה רוצה באמת להחדיר מינרלים לצמח שלך, אתה יכול לרסס את זה על העלים.

האם יש לך תולעי אדמה (שלשול)?

מרכיבים חיוניים נוספים לגינה מוצלחת הם פחמן ותולעי אדמה, שהם בעלי ברית פנימיים.

"אתה יודע, הם "ידית עזר" מצויינת לאדמה." אומר ד"ר דנינג. "כשזה יוצא מהצד האחורי של התולעת, המינרלים האלה מצויים כבר במצב יוני. הסיבה שבגללה פיזור תולעים עובד היא בגלל המינרלים היוניים שלהן. זה נהדר בכיור הפחמן (מאגר מלאכותי או טבעי שפחמן שוקע ונאגר בתוכו וכך מפחית את רמות הפחמן הדו חמצני באויר). הביו-פחם נהדר... (חומר אורגני אותו מטמינים בקרקע וכך מפחיתים פליטת גזי חממה מהקרקע, משפר את מבנה הקרקע, מעלה את זמינות היסודות, משפר תאחיזת מים בקרקע, ומפחית מחלות של גידולי מזון) אתה צריך פחמן כיוון שצלולוז זה סוכר. צמחים הם חומרים צלולוזיים. אתה צריך פחמן על מנת לייצר פחמימות. אתה צריך "כיור פחמן" ואת כל החומרים האלה על מנת לכלוא את המינרלים, כיוון שאלו הם אניונים וקטיונים (יונים שליליים וחיוביים).

אלו הם יונים טעונים שלילית וחיובית. כשהם חודרים לקרקע, הם יאחזו במשהו בעל מטען חשמלי נגדי ויישאר שם... מיקרואורגניזמים מייצרים אלקטרוליטים, ואז הם קושרים את היונים האלה על מנת שיהיו זמינים לשורשים באדמה. זה מדהים, זו מערכת מדהימה שפועלת באדמה, והתולעים בעלי תפקיד מרכזי כאן. אם יש לך תולעים טובות ניתן לומר שיש לך אדמה טוב."

תה קומפוסט וביו – פחם

תה קומפוסט היא עוד דרך נהדרת לשפר את ערך האדמה. אבל תה קומפוסט בלי מבנה קרקע נכון לא יעבוד כמו שצריך, כיוון שאין מספיק בכדי לתמוך בחיים. אם למיקרואורגניזם אין "בית" שבו הם יכולים לשגשג ולהתרבות, הם ימותו במהירות. מסתבר שביו – פחם, הוא בסיס אידיאלי לבית לאותם מיקרואורגניזמים, וזה מה שעוזר להסביר כמה מהיתרונות שלו בנוגע לגידול צמחים.

ביו – פחם מיוצרת על ידי שריפה איטית של ביומסה כמו שבבי עץ, גבעולי תירס, קליפות קוקוס, או כל חומר אורגני דומה אחר, בסביבה דלת חמצן כמו בכבשן. כשזה נשרף בצורה זו, בערך 70% מהפחמן בחומר האורגני לא משתחרר לאטמוספירה כפחמן דו חמצני, הפחמן נלכד ויוצר פחם בעל מבנה דומה לשונית, המשמש כבית נהדר למיקרואורגניזמים. זה שונה מאוד מאפר של עץ , שבו כמעט כל הפחמן משתחרר החוצה כפחמן דו חמצני ונשארים רק המינרלים

שימוש בביו-פחם בקרקע לא דומה לשימוש בדשן, זו תחילתו של התהליך – מרבית היתרונות מושגים על ידי פעילות המיקרואורגניזמים והפטריות המתגוררות באדמה שמקבלת את הטיפול הזה. הם מיישבים את פני השטח הגדולים ומשתלבים בפחם ובאדמה שסביבו וכך מגבירים בצורה דרמתית את יכולת האדמה להזין את הצמחים. כפי שהוסבר במאמר ב- Ecologist האחרון, מחקר הראה כי ביו – פחם יכול להכפיל יבול צמחי ואף יותר! מלבד היכולת של ביו – פחם לספק שכונות מגורים מצויינות למיקרואורגניזמים, יש לו יתרונות נוספים כמו :

1. משמש כבית נהדר למיקרובים, בקטריות, פטריות ופרוטוזואים באדמה, שאחראים בסופו של דבר על מיצוי מרכיבי התזונה מהאדמה והאכלת הצמחים בהם.

2. שיפור הפוריות והאיכות של האדמה באופן כללי. ביו – פחם משמש כמגנט למרכיבי תזונה ועם הזמן הם משתחררים כשהצמחים צריכים אותם.

3. שיפור יכולת הקרקע לאצור מים ולווסת את הלחות באדמה כמו מד – לחות.

4. להשיב את הפחמן שהתרוקן לאדמה (קיבוע פחמן), שבה הוא יכול להישאר מאות ואלפי שנים.

5. בעל פוטנציאל לסייע ב"סינון" כימיקלים רעילים מהאדמה, בדומה לפילטרים של מים מבוססי – פחמן המסננים רעלים מהמים.

מידע נוסף

המסקנה שהגעתי אליה לאחר שעברתי הכשרה כרופא ולאחר שעשיתי את המעבר לבריאות טבעית, היא שברגע שאתה מיישם את הדיסציפלינה של הבריאות ומעוניין לקחת את זה הלאה, המסקנה הבלתי נמנעת היא שאתה חייב לחזור לקשר ישיר עם האדמה. חשוב ביותר להבין את מערכת היחסים בין האדמה שעליה המזון שלך גדל, לבין הבריאות שלך.

בסופו של דבר, אתה לא יכול להעצים את הבריאות שלך ללא מזון טוב. זה פשוט בלתי אפשרי, לכן זה פשוט הכרחי ללמוד מה עלינו לעשות על מנת לשקם את הנזק האדיר באדמות הגידולים – ברמה אישית ועולמית. על מנת ללמוד עוד על מוצרי המינרלים היוניים של ד"ר דנינג – הכוללים שני קווי מוצרים: EcoVie ו- My Grow Minerals – הכנסו לאתר www.EcoOrganics.com.

Acres USA הוא מקור נפלא נוסף שבו אתה יכול למצוא מידע רב בנוגע למינרלים החיוניים לבריאות אדמה אופטימלית.

אני מעודד אותך להמשיך וללמוד בנושא מזון מהונדס גנטית, ולחלוק את מה שלמדת עם משפחה וחברים. זכור, רק אם מזון הוא לא אורגני מאושר, אתה יכול להניח שהוא מכיל רכיבים שעברו הנדסה גנטית כמו סוכר מסלק סוכר, סויה או תירס או נגזרות שלהם.

Dr. Mercola is the founder of the world’s most visited natural health web site, Mercola.com. You can learn the hazardous side effects of OTC Remedies by getting a FREE copy of his latest special report The Dangers of Over the Counter Remedies by going to his Report Page.

תורגם על ידי בת חן נקטלוב

תגיות:

TOP