היתרונות המדהימים של שורש השטאוורי

מה זה שטאוורי?

שטאוורי הוא חלק ממשפחת האספרגוס. השורש של צמח השטאוורי שימש כטוניק מסורתי לתמיכה במערכת הרבייה ובנשים בכל הגילאים. לרפואת האיורוודה, "מדע הרווחה", שהתפתחה בהודו לפני למעלה מ-5000 שנה, יש היסטוריה ארוכה של שימוש בשורש השטאוורי כדי לתמוך ולהעצים את בריאות האישה. בתרגום מסנקריט, "האישה בעלת 100 הבעלים". השטאוורי מזין את מערכת הרבייה, עוזר לווסת את ההורמונים ולהחזיר את ההרמוניה למערכות הגוף. מסיבות אלו, ניתן למצוא את השורש המאזן הזה בכל מגוון הנשים שלנו: חליטת וומנקיינד, שטאוורי הוליסטי, וומנקיינד, וומנקיינד 50+ ואבקת ביוטי.

אז למה שורש השטאוורי כל כך מיוחד?

לשטאוורי תכונות מחזקות ומזינות להפליא. הוא מכיל תרכובות צמחיות פעילות שיכולות לתמוך באיזון הורמונלי. הוא גם אדפטוגן, כלומר הוא תומך ביכולת שלנו לנהל את הסטרס בחיינו, מה שהופך אותו למועיל במיוחד אם חוסר האיזון ההורמונלי קשור לסטרס. הוא חולק רבים מהמאפיינים הללו עם אשווגנדה, עוד אדפטוגן עוצמתי מהמסורת האיורוודית, עם יתרונות מעולים לבריאות האישה.

למה שטאוורי טוב?

  1. השטאוורי תומך במגוון רחב של בעיות בריאות נשיות על ידי ויסות הורמוני מפתח, כגון אסטרוגן. תוסף הוומנקיינד שלנו משלב את השטאוורי עם צמחי מרפא כמו כורכום כדי לעזור להחזיר את האיזון למחזור החודשי.
  2. השטאוורי יכול להקל על תסמינים הקשורים ליובש וחום עודף עם תכונות ההזנה, הלחלוח והקירור שלו. תוסף הוומנקיינד 50+ שלנו לגיל המעבר משלב את שורש השטאוורי עם מגוון צמחי מרפא תומכים לגיל המעבר.
  3. השטאוורי הוא אדפטוגן, כלומר הוא עוזר לנו לנהל את ההשפעות השליליות של מתח ולחץ פיזיים ורגשיים על חיינו.
  4. נמצא כי שטאוורי תומך בתפקוד מערכת החיסון בשל תכונותיו המחדשות, במיוחד כאשר מערכת החיסון נפגעת מעודף לחץ ומתח.
  5. השטאוורי תומך בתגובה דלקתית בריאה שיכולה להועיל בבעיות בריאות רבות המערבות את מערכת הרבייה, השתן והעיכול.

כמו כמעט תמיד עם צמחי מרפא מסורתיים, יש צורך במחקר נוסף כדי להבין באופן מלא איך הצמח המדהים הזה עובד. צוות מחקר הצמחים של פוקה עובד על מנת לקבוע את המנגנונים המדויקים הללו עם פרויקטי מחקר מתמשכים. אנחנו כעת תומכים בניסוי קליני העוסק בהשפעות של שטאוורי על בריאות נשים לאחר גיל המעבר.

איך אנו מגדלים את השטאוורי האיכותי ביותר שלנו?

באופן מסורתי, שטאוורי נאסף מהטבע. כאשר אנחנו מלקטים מהטבעף חיוני להבטיח שחלק מהשורשים יישארו באדמה ללא הפרעה כדי שהצמח יוכל לצמוח מחדש. העלייה בביקוש העולמי לשורש המדהים הזה הובילה לניצול יתר של שטאוורי בסביבתו הטבעית. כדי להיות בטוחים שאנחנו לא תורמים להשפעה הזו, אנחנו רוכשים שטאוורי רק מחוות אורגניות, שבהן הוא גדל בר קיימא. הקצירים נעשים כמעט כולם על ידי נשים - מה שיוצר מעגל מושלם של סחר הוגן המסייע לנשים לקצור צמח שבתורו עוזר לנשים אחרות מסביב לעולם.