משלוח חינם מהיום למחר בכל קנייה מעל ₪150

פוקה Pukka

מי אנחנו

סבסטיאן פול וטים ווסטוול הקימו את חברת פוקה בשנת 2001 כדי לסייע לאנשים לנהל חיים בריאים ומאוזנים, על ידי אספקה של פתרונות אורגניים, טבעיים לחלוטין ויעילים לטיפוח הבריאות.

אנו משתדלים להבטיח את המיטב בבריאות, ולכן רצינו להעניק לחברה שם שיעמוד בציפיות שלנו. קראנו לעצמנו "פוקה", מאחר שבשפה ההינדית מילה זו משמעותה "אותנטי", "אמיתי" או בלשון מדוברת – "איכות בלתי מתפשרת" והדבר משקף את חברתנו במדויק.

העקרונות שלנו נוצרו בהשפעת האיורוודה "אמנות הידע כיצד לחיות בחוכמה". תורה הודית עתיקה זו מכירה בייחודיות שלנו ומתירה לנו לטפל בבריאותנו בדרך טבעית. צמחי מרפא שימשו לטיפוח הבריאות במשך אלפי שנים. בחברת פוקה אנו יוצרים פתרונות בריאותיים שמטרתם לרתום את היכולות המדהימות של צמחי המרפא לבריאותנו.

בחברת פוקה ניצלנו את המומחיות שלנו בגידול אורגני של צמחי מרפא ואת ההכשרה המקצועית שלנו ברפואה של צמחי מרפא ובאיורוודה כדי ליצור מוצרים צמחיים באיכות הגבוהה ביותר שקיימת. מגוון המוצרים של פוקה כולל סוגים של חליטות צמחים אורגניות שזכו בפרסים, פורמולות אירוודיות, תוספי תזונה ביו ואורגניים, תוספי מזון ושמני עיסוי. כל אלה הוכנו על ידי סבסטיאן על פי נוסחה, זאת במטרה לסייע לכם להבטיח את בריאותכם המיטבית. בנוסף, חברתנו מספקת קשת רחבה של צמחי מרפא אורגניים גולמיים למטפלים באיורוודה.

מן השדה אל המדף

בחברת פוקה אנחנו מסורים לקידום של יחסי שילוב בין בני האדם והסביבה הטבעית שלהם. גישה זו קיבלה במידה רבה את השראתה מהכבוד שאנו רוחשים לטיפול רפואי בר קיימא. קיימות זו משמעותה טיפוח היחסים בין הסביבה, האנושות והמסורות, שאנו פועלים להבטיח את אריכותן. הגישה שלנו מושפעת מן האיורוודה – מסורת שנאבקת ליצור את הבריאות המיטבית ליחיד, לקהילה ולסביבה.

חלק משמעותי במערכת יחסים זאת הוא מיקור הרכיבים. צמחי המרפא האורגניים שלנו מגיעים ישירות מחוות שיתופיות ברחבי העולם. אחדות מהן הוקמו בסיוע שלנו בהודו ובסרי-לנקה. גישה הוליסטית זאת מבטיחה את יכולתנו לאתר את מקורותיו של כל צמח עד לשדה שבו גדל.

כחלק ממערכת היחסים של הקיימות, אנו מציעים תמיכה והכשרה מקצועית למשקים השיתופיים. מדובר בתהליך של יומיים, הכולל חינוך לעקרונות של תרגול חקלאי נכון וליקוט כדי להבטיח קציר של צמחי המרפא בעיתוי המיטבי, כאשר תמציות השמנים והטעמים שלהם בשיאם, והם מיובשים ומעובדים כך שיתאימו לאמות המידה הנהוגות באירופה מבחינת ההיגיינה. כך אנו מבטיחים את אפשרות המעקב אחר התהליך שעוברים צמחי המרפא ואת שלמות המעגל "מן השדה אל המדף".

יעילותם של מוצרי פוקה

הרכיבים של צמחי המרפא האורגניים המשמשים אותנו בהכנת המוצרים שלנו הם בעלי רקע מוכח של שימוש קליני מוצלח, והם מהווים חלק מרכזי בטיפולים האיורוודיים זה אלפיים שנה לפחות. הפורמולות שלנו קיבלו השראתן מחוכמה מסורתית זו, אך מיוצרות בהתאמה לאורח החיים העדכני.

מעניין לציין כי השימוש המסורתי ברכיבים אלה זוכה להכרה מוכחת על ידי המדע. מבחינת היעילות, עצם העובדה שחומרים אלה משמשים במשך יותר מאלפיים שנה מהווה הוכחה ניצחת ליעילותם. חלק מההוכחות המובאות על ידי המחקרים המודרניים מוצגות בפרק הדן בדרכי טיפול. אם אתם מעוניינים בפרטים נוספים, ברשותנו מאגר נתונים של מידע שמקורו בכתבי עת מדעיים רפואיים מעודכנים.

אבטחת איכות

אנו מתחילים את אבטחת האיכות של צמחי המרפא שלנו כבר במקום גידולם, אך בנוסף לכך, כל קבוצה של צמחים עוברת 25 בדיקות (לרבות תכולת חיידקים, מתכות כבדות ורכיבים פעילים), כדי להבטיח התאמה להתוויות הרפואיות הדרושות באירופה כדי להכלילם בפרמקופיאה (מדריך המכיל את כל שמות התרופות). רק לאחר שהקבוצה של צמחי המרפא שנבדקה עומדת באמות המידה הנוקשות שלנו לבדיקת האיכות, אנו מאשרים את השימוש בצמחים אלה.

רוב המוצרים שלנו מיוצרים בבריטניה, ב-GMP,  או במתקנים רשומים דומים.

הליכי ייצור טוב (GMP – Good Manufacturing Practice) הוא שמה של שיטה הכוללת ביטוחים, בדיקות ותהליכים המבטיחים שהתרופות המיוצרות לריפוי המטופלים יהיו הולמות, בטוחות לשימוש ויעילות. כדי להשיג את התוצאות המיטביות, חייבים להבטיח את השימוש ברכיבים הטובים ביותר.

אנו מקפידים כי טכניקות הגידול יתאימו לאמות המידה הרשמיות של הגידולים האורגניים ושל כללי החקלאות הטובה והקטיף (GACP – Good Agricultural and Collection Practices).

מומחה לצמחים בוחר את הזרעים והשתילים האיכותיים ביותר.

אנו מקפידים לקצור רק במועדי הקציר הנכונים כדי להבטיח איכות מֵרבית.

נמדדת ונבדקת הקיימות של שיטות הקציר.

שיטות הייבוש הנכונות משמשות בהכנת הצמחים כדי להבטיח את החיות המיטבית שלהם ואת מֵרב הרכיבים המורכבים.

בוטניקאי מוסמך מזהה זיהוי רשמי את הזנים השונים של צמחי המרפא.

נערכים מבדקים לזיהוי הזן של כל אחד מצמחי המרפא, כגון בדיקה מקרוסקופית, בדיקה מיקרוסקופית, מבדקי ash, כרומטוגרפיה של השכבות הדקות (TLC – Thin Layer Chromatography), כרומטוגרפיה של מידת הביצוע של הנוזלים (HPLC – High Performance Liquid Chromatography).

נערכת התאמה לפרמקופיאה האיורוודית בהודו.

מובטחת ההתאמה לאמות המידה של הפרמקופיאה במדינות אירופה.

מטפלים איורוודיים מוסמכים ומומחים לצמחי מרפא (הרבולוגים) עורכים מבדקים אורגנולֶפטיים (הפועלים על החושים), כדי להבטיח הימצאות הולמת של הטעם האיורוודי ("ראסה") והפעולה האיורוודית ("ויריָה), וכדי שתתקבל "תחושה" נכונה, זהות חיצונית, צבע, ריח ופריכות. כל המדדים הללו מורים על איכות מֵרבית.

נערכים מבדקים מיקרוביולוגיים כדי להבטיח את אמות המידה של בקרת האיכות שלנו.

נערכת בדיקה של הימצאות מתכות כבדות וחומרי הדברה, כדי שצמחי המרפא יעמדו בסטנדרטים של בקרת האיכות שלנו.

לכל זן יש מפרט המוצר, כדי שיעמוד בסטנדרטים דלעיל באופן קבוע.

רק לאחר שצמחי המרפא, כל אחד ואחד מהם, עמדו בדרישות הנ"ל, אנו מציעים אותם ללקוחותינו.

המחויבות האתית והסביבתית שלנו

כבעלי עסק אחראים וכחברים בקהילה הבינלאומית, עלינו לגלות אחריות לפעולותינו, ובכל פעולה אנו מחויבים לערכי הליבה הסביבתיים והאתיים שלנו.

אודות פוקה:

* פוקה מוכרת כעוסקת במוצרים אורגניים, בבריטניה ובאירופה על ידי Soil Association, ובארצות הברית על ידי הארגון האורגני הלאומי (NOP – US National Organic Program).

* פוקה מקפידה להשתמש רק בצמחי מרפא שגודלו תוך כיבוד המערכת האקולוגית המקומית, ממקורות בני קיימא, ונקצרו בתנאים המבטיחים את האיכות הטובה ביותר ויכולת ההשפעה המֵרבית.

* פוקה מחויבת לעקרונות של סחר אתי ורווחת המגדלים. תוכלו להוסיף ולקרוא על פעולותינו באתר http://www.profitthroughethics.com/

* פוקה מגלה אחריות אתית ותורמת לגופים הפועלים בתחומי הרווחה החברתית. כמו כן, היא פעילה בהגנה על זני בר של צמחי מרפא.

* פוקה רגישה לנושא הפחם, ולכן אנו מאזנים את הייצור עם דאגה לשינויי האקלים. כמו כן, אנו משקיעים בפרויקטים בני קיימא של אנרגיה מתחדשת, וכן תורמים לתוכניות של ייעור מחדש.

* פוקה מחויבת לאספקת תרופות בטוחות המיוצרות על פי אמות המידה הרפואיות והפרמקולוגיות הגבוהות ביותר, תוך שימוש בהליכי ייצור טוב (GMP), ועריכה של מבדקי איכות בסטנדרטים אירופאים.

* פוקה מחויבת לשימוש בנייר ממוחזר ובדיו על בסיס צמחי ככל שניתן. כל אריזות הקרטון שלנו מיוצרות ממקור בר קיימא ללא גרימת פגיעה ביערות.

* פוקה מייצרת תרופות צמחיות, ללא כל שימוש בחומרים מן החי.

סבסטיאן פול, שותף מייסד ומנהל תחום הצמחים בחברת פוקה 

כבעל ניסיון של יותר מ-15 שנים בתחום של צמחי מרפא, סבסטיאן הִנו חבר באגודת המטפלים האיורוודיים ונוטל חלק ברישום של רפואת צמחי המרפא הסינית. כמו כן הוא מנהל את ועדת הפרמקופיאה והשתתף בהקמת חברת פוקה, שבה הוא אחראי על התחום של צמחי מרפא. הוא חי שנים רבות בהודו ולמד שם איורוודה ויוגה. כמו כן, הוא מחויב לקידום המודעות לגבי הקשר בין בריאותו של היחיד וכדור הארץ.

מסר מסבסטיאן פול, שותף מייסד ומנהל התחום של צמחי מרפא בחברת פוקה: 

"כמרפא איורוודי ומטפל בצמחי מרפא סקרנה אותי תמיד האיכות של צמחי המרפא. אנו נוטלים צמחים אלה כדי לשפר את בריאותנו, ומכאן עולה שעליהם להיות איכותיים ביותר. כדי להבטיח זאת, הקדשנו זמן רב להתאמת הקרקע הנכונה לגידול הצמחים, כמות המים הדרושה להם ושאר תנאי הגידול הנחוצים לכל זן וזן של צמחים בסדרת המוצרים שלנו המוכרים רשמית כאורגניים.

הייתה זו חוויה מאתגרת, ללא ספק, אך גם מעוררת השראה ומעצימה, הן עבור חברת פוקה צמחי מרפא והן עבור המגדלים. אנחנו למדנו מהמגדלים על השיטות המתאימות לעיסוק זה ולתנאי הסביבה. בתמורה, הם למדו מאתנו, ובדרך זו עלה בידינו להכשיר אותם כך שיעמדו בדרישות האיכות המחמירות של הקריטריונים הבינלאומיים שאנו דורשים ועומדים בהם.

מערכת יחסים מודעת זו עומדת במרכז הערכים של חברת פוקה. ברצוננו ליצור מעגל של תקשורת בין האדמה, המגדלים, צמחי המרפא של פוקה והלקוחות המשתמשים במוצרים בריאים וטבעיים. מדובר בדאגה לבריאות בת קיימא במיטבה, הכוללת את בריאות האדמה, בריאותנו ובריאותכם, והכול נלקח בחשבון ביחד. השיקולים כוללים עקרונות של גידול בשיטה אורגנית, התחשבות בסביבה וסחר הוגן. זאת מתוך מחשבה שאם האדמה, האדם והחברה אמורים להיות בריאים, אז חייבים להבטיח את בריאותו של כל אחד מהם ושל כולם ביחד כמכלול. חשוב לנו שתבינו מהיכן המוצרים מגיעים, מי גידל אותם, מהן דרכי הטיפול בהם וכיצד יש בידם לסייע לכם. הבנה זו שלכם, הצרכנים, היא משמעותית ליצירת בריאות בת קיימא ונמרצת.

כל המוצרים שיצרנו מטרתם לרתום את יתרונות הבריאות המדהימים שיש לצמחי המרפא האורגניים להציע. החל מתמציות התה הטעימות שלנו, דרך סדרה של תוספי תזונה ביו אורגניים מרוכזים, שמנים בריאותיים, וכלה בסדרת התרופות האיורוודיות. כל אלה נרקחו כדי לסייע לכם להשיג בריאות מיטבית, ואני מקווה שאכן כך קורה.

תודה על תמיכתכם, החשובה לכולנו בחברת פוקה צמחי מרפא. זאת, מאחר שאנו פועלים כדי שנוכל להציע לכם עתיד של בריאות, חיובי ובר קיימא.

בברכה,
                               
סבסטיאן פול

למוצרים של פוקה

ארוחת צהרים של סחר הוגן

לכתבות מקצועיות בנושאי רפואה טבעית וצמחי מרפא

TOP