משלוח חינם בקניה מעל 150 שקלים באתר

גרין קוקו

מי קוקוס אורגניים מאגוזים ירוקים צעירים מכונה "נוזל חיים" כי הוא עשיר במינרלים שזהים בריכוזם לנוזלי הגוף.

גרין קוקו הוא הכי קרוב לטבע, עם טעם מעודן, מרווה ומרענן . איכות מי הקוקוס נקבעת לפי ריכוז הנוטריינטים, המינרלים, גידולם בקרקעות משובחות אורגניות, וטכנולוגיות סינון ומילוי בקור לשמירת ערכים אלו .

גרין קוקו של ד"ר אנטוניו מרטינס הוא מיץ קוקוס אורגני מאגוזי קוקוס ירוקים צעירים . הכי קרוב לטבע, עם טעם מעודן, מרווה ומרענן ללא פשרות של איכות, נוטריינטים, איזון מלחים, הובלה ואריזה.

ד"ר אנטוניו מרטינס הצליח לייצר פטנט על מנת להביא למערב את מי הקוקוס, כמו שנהג לשתות אותם בצעירותו בברזיל , מבלי להתפשר על דבר. טכנולוגיות הפטנט שלו כוללת סינון לחץ וקור על מנת לשמר את הנוטריינטים והטעם ועדיין לעמוד בתנאי פסטוריזציה וחיי מדף.

ד"ר אנטוניו מרטינס הוא חלוץ בתחום מי הקוקוס במערב ובעל 13 שנות נסיון .בבעלותו חוות גידול אורגניות של מטעי קוקוס בברזיל בסרילנקה ובפיליפינים.

המפגש שלו עם הרגולציה הבלתי מתפשרת של הגרמנים בתחום מיצי פירות וטכנולוגיות האריזה של אלופק הביאו למערב את מיצי קוקוס הטובים בעולם.
תשכחו את כל מה שאתם יודעים על עיבוד מיץ פירות. אנחנו עושים את זה בצורה שונה ובריאה יותר. לא הוספו חומרים משמרים למיץ, ואנחנו לא משתמשים בעיבוד בטמפרטורה גבוהה במיוחד (UHT) לבקבוקי האלופק .השיטה שלנו, מבוססת על שנים רבות של ניסיון ומפגשים עם הצורך להתפשר ולהתגמש. למדנו ויצרנו תהליך פטנטי מורכב,שהוא העדין ביותר למיץ הקוקוס. בתהליך זה אנו משתמשים בין היתר בטכנולוגיות סינון ומילוי בקור מבוקרים היטב.
תהליך מעודן זה נולד על מנת להציג בפניכם את אחד ממיצי הקוקוס הטובים ביותר בעולם. ד"ר אנטוניו מרטינס זכה בפרסים על כך, כגון פרס הטעם הטוב ביותר זהב של האנגלים .
תהליך טיפול פטנטי זה על ידי ד"ר אנטוניו מרטינס הוא תוצאה של מחקר ופיתוח אינטנסיביים, כדי לספק לך את האיכות והטעם הטובים ביותר.

מה ההבדל הגדול באיכות בין המוצרים השונים בשוק בתחום מי קוקוס?
מוצרים רבים בשוק מיוצרים ממי קוקוס מאגוזי קוקוס ישנים (חומים). אגוזי הקוקוס נקצרים לעיבוד הבשר הלבן (הפולפה) ומתישנים עד 12 חודשים. . במי קוקוס מבוגרים אלו ההרכב בעל ערך תזונתי שונה. למיץ קוקוס מאגוזי קוקוס צעירים יש פחות מתיקות ויותר חומציות .
הברזילאים והאסייתים שותים מיץ קוקוס ישירות מאגוזי קוקוס צעירים מסיבה טובה: אתה יכול לטעום את ההבדל ולצפות לפרופיל בעל ערך תזונתי מושלם. כל המאמרים המדעיים מתייחסים למיץ קוקוס מאגוזי קוקוס צעירים. ד"ר אנטוניו מרטינס משתמש רק במיץ קוקוס מאגוזי קוקוס צעירים ב 100% זה בטוח.

למה המוצרים יותר יקרים בהשוואה למיצים שקיימים בשוק  ?
מיץ קוקוס אינו זמין בבורסות של השווקים הגלובליים כמו מיץ תפוזים. שרשרת האספקה עוברת ​​דרך עבודת פיתוח אינטנסיבית ויקרה מאוד במדינות הייצור.
ובנוסף עלויות גבוהות יותר מעורבות בהובלת המיץ למפעל המילוי בגרמניה.
האיכות האורגנית של המוצר גם תורמת לעלויות גבוהות יותר בייצור והן בעיבוד. אבל אנחנו סבורים שזה שווה את זה.
ובבקשה אל תשכחו: ד"ר אנטוניו מרטינס עומד בתנאי עבודה הוגנים מבחינה חברתית ותגמול, בפרט במדינות הייצור.

טביעת אצבע אקולוגית
כמו כל מיצי הפירות האקזוטיים האחרים, קוקוס לא גדל בקו הרוחב שלנו. נתיבי תחבורה ארוכים הם בלתי נמנעים. על מנת למזער את פליטת CO2, אנו מחלצים את מיץ הקוקוס ובשר מאגוזי הקוקוס בארץ הייצור. בדרך זו ניתן להעביר את חומרי גלם על אוניות ולחסוך במשקל.
יצירת טביעת רגל הפחמנית, כלומר ההערכה של פליטת CO2 במהלך טיפוח, משלוח ועיבוד, היא פרויקט של קיימות שהתחיל אצלינו בשנת 2010. עם זאת יש לנו פליטת פחמן דו חמצני נייטרלית . אלה שזוהו על ידי לוגו myclimate על האריזה.

 

 

TOP